איך עובד מתקן לטיפול בשפכים?

 
 
 
טיהור מי צריכה תעשיתיים הינה משימה בעלת חשיבות עליונה מבחינת בריאות הציבור, שמירה על חוקי המדינה והתקנות השונות והחיסכון הכלכלי המורגש בשימוש חוזר במים אלו. על מנת להשתמש במים שכבר נוצלו במערכת התעשייתית, יש להתקין מתקן לטיפול בשפכים מיוחד שיוכל לעמוד בהספק המים הנכנסים אליו מצד אחד ומאידך, שיהיה חסכוני דיו על מנת שרכישתו תשתלם. ייעוץ מקצועי והתקנה ברמה הגבוהה ביותר יבטיחו זאת, וזהו המקום ללמוד מעט יותר אודות סוגי המטהרים שעומדים כיום לבחירה למפעלי התעשייה והעסקים השונים.
 

הרתחה וזיקוק

 
עובדה ידועה היא כי מים רותחים בטמפרטורה של 100 מעלות בלחץ אטמוספרי רגיל, כאשר פעולה זו מביאה להשמדת חיידקים, וירוסים ומיקרואורגניזמים שונים. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון כי הרתחת המים מטהרת אותם מבחינה ביולוגית בלבד ולא מבחינה כימית. להשלמת התהליך ניתן להשתמש במתקן זיקוק ייעודי אשר משתמש בטמפרטורה גבוהה במיוחד ובלחץ נמוך יותר, על מנת להעביר את מי התעשייה למצב של גז (אדים), במצב מטוהר של כמעט 100%.
 

אוסמוזה הפוכה

 
טיהור שפכים הפועל במנגנון אוסמוזה הפוכה משתמש בעיקרון הדיפוזיה בלחץ גבוה, כאשר בין שני תאים מתקיים הבדל בלחץ האוסמוטי של המים באמצעות ממברנה חדירה למחצה. המים שנצרכו הינם בעלי ריכוז גבוה יותר והם נמהלים בהדרגה כך שהמומסים בתוכם אינם יכולים לחצות את הממברנה. על ידי זאת ניתן להגיע לדרגות גבוהות ביותר של טיהור. ניתן לשלב את האוסמוזה ההפוכה בשילוב עם שיטת ההרתחה והזיקוק, בדומה למתבצע במתקנים להתפלת מים.
 

חימצון

 
 
In situ chemical oxidation הינה שיטה מעולה המתאימה לטיהור מים שמכילים חומרים מומסים שאינם מלחים, כגון חומרים אורגניים, פולימרים וכו'. מתקן מהסוג הזה מטהר את המים באמצעות הוספת חומרים מחמצנים חזקים ביותר לתוך תמיסת המים המזוהמת, כאשר החימצון מנטרל ומפרק את החומרים המזהמים והופך אותם לישויות כימיות הרבה פחות רעילות.
 
 

פחמן פעיל

 
תעשיות שמעוניינות להיפטר ממוצקים מרחפים במי השפכים והצריכה שהן מייצרות יכולות להשתמש במתקני פחמן פעיל לטיהורם. כל מתקן לטיהור שפכים על בסיס פחם פעיל מסנן את המים שעוברים דרכו באמצעות הזרמתם דרך גרנולות מפותלות של פחם פעיל שסופח אליו מוצקים מרחפים ומומסים שונים.

 

מתקן לטיפול בשפכים - לכל סוגיהם

 
חברת אקו-אויל תשמח לעזור לכם לשמור על איכות המים שלכם ולהשיג חיסכון עצום בהוצאות הצריכה באמצעות מגוון רחב של מתקן לטיפול בשפכים. לקבלת פרטים נוספים והתאמת מתקן טיהור שפכים על פי צרכיכם הספציפיים, צרו עמנו קשר בטלפון 04-8494996 ונשמח לעמוד לשירותכם.
 
מתקן לטיפול בשפכים