טיהור אמולסיות משומשות

 
 

מהן אמולסיות?

 
אמולסיות , תחליבים בעברית, הן תרחיף של שני נוזלים שאינם מתערבבים לגמרי זה בזה. אנו מכירים אמולסיות בחיי היומיום שלנו למשל מיונז וחלב אבל בתעשייה זה סיפור אחר לגמרי. בתעשייה משתמשים בסוגים רבים של אמולסיות, ביניהם אמולסיית שמן-מים שמשמשת לצורכי קירור , מערכות מכונות ועוד. האמולסיות מוחלפות פעמים רבות במהלך העבודה, בגלל זיהום, לכלוך או ריח לא נעים, בד"כ עם השימוש החוזר באמולסיה לקירור - מתכות כבדות וחומרים מסוכנים אחרים נשטפים איתה ונקשרים לתמיסה. אמולסיה משומשת מוגדרת כחומר מסוכן, טיפול לא נכון באמולסיה משומשת גורם לזיהום הקרקע ומקורות המים.

חומרים אלה, יחד עם חומרים אחרים שהם תוצרי לוואי בלתי נמנעים של מפעלים יצרניים רבים, כגון: חברות לעיבוד שבבי, תעשייה כבדה בתי מלאכה לחריטה וכו' צריכים להיות מפונים לאתרים מורשים. כך אתם, כבעלי המפעל, יכולים להיות בטוחים שהפסולת מפונה אל היעד המתאים.

חברת אקו אויל הפועלת משנת 2002 כמפעל לטיפול בשפכים תעשייתיים, הינה המפעל הגדול בארץ לטיפול באמולסיות משומשות , אנשי החברה מהווים צוות מקצועי ומנוסה עם שנים של ניסיון בתחום השפכים התעשייתיים ובטיפול באמולסיה בפרט.

 

תהליך הטיפול באומלסיות

 
 
תהליך הטיפול באמולסיות דורש כימאי מוסמך ובדיקת מדדים רבים לפני ובמהלך העבודה. ישנה חשיבות רבה לאופי הטיפול והבקרה על התהליך, אדם לא מיומן יכול ליצור תגובות לא רצויות כגון : פילמור, ראקציה כימית לא רצויה או תהליך לא אפקטיבי להפרדת האמולסיות.

אקו-אויל מפעילה מתקן ייעודי לטיפול בחומרים מסוכנים מהתעשייה בכלל ובאמולסיות בפרט באזור מפרץ חיפה. ברשות החברה היתר טיפול בשפכים, בשפכי אמולסיה ובסוגים נוספים של חומרים מסוכנים מטעם המשרד להגנת הסביבה, והיא מספקת שירותי הובלת חומרים מסוכנים למפעלים, לחברות וללקוחות רבים נוספים. העבודה מתבצעת באישור המשרד לאיכות הסביבה ועל פי כל התקנים המחמירים.

בעקבות החמרת הרגולציה והחלת חוק התאגידים על בתי עסק מוצאים עצמם בתי עסק רבים ללא מענה ראוי לשפכים , על כן חברת אקו אויל מובילה מהלך של הקמה ,תכנון ובנייה של מתקני שפכים אצל היצרן ע"פ דרישותיו.
יואב טואג, מנכ"ל אקו-אויל: "תמיד יש מאין סחר חליפין בין העלות לטווח הארוך והקצר. בטווח הקצר פינוי למתקן מורשה זולה בהרבה, אך עם הזמן העלות הכוללת עולה על עלות הטיפול במקום, לפיכך אנו ממליצים לחלק מלקוחותינו להקים אצלם מתקן לטיפול בשפכים." עד כה נבנו מספר מתקנים על ידי החברה במפעלים שונים בארץ.
 
חומרים מסוכנים