הובלת חומרים מסוכנים

 
 

פינוי והובלת חומרים מסוכנים ואמולסיות

 
♦ הובלת חומרים מסוכנים במיכלי IBC (קוביות), בחביות, בצוברים ובצורות איסוף נוספות

♦ פינוי הפסולת אך ורק לאתרי מחזור והטמנה מורשים

♦ עמידה מדויקת בלוחות הזמנים שנקבעו עם הלקוח

♦ עבודה על פי כל תקני האיכות הבטיחות ואיכות הסביבה, הנדרשים במסגרת הובלת החומרים לפינוי.
 
 
 
הובלת חומרים מסוכנים
 
 
 
 
 

ההובלה מתבצעת ישירות מאתר הלקוח, בכפוף לאישורי מנהל ותוך טיפול ייעודי במתקנה.
להזמנת הובלת חומרים מסוכנים חייגו 072-2594393 ונשמח לעמוד לשירותכם.

הובלת חומרים מסוכנים – שירות חובה לכל מפעל תעשייתי

כל מפעל תעשייתי מייצר פסולת שהיא בחלקה רעילה. אם החלקיקים הרעילים יתפזרו בחלל האוויר, הם עלולים לגרום למחלות ולתגובות אלרגיות לא נעימות, ואפילו – לסכן חיים. לכן, כל מפעל בתעשייה, ובפרט אלה העובדים עם חומרים שידועים ברעילותם, צריך לשכור שירותי הובלת חומרים מסוכנים.

 

פינוי חומרים מסוכנים: אמולסיות, רעלים ומה שביניהם

 
אמולסיות, תחליבים בעברית, הן תרחיף של שני נוזלים שאינם מתערבבים לגמרי זה בזה. בתעשייה משתמשים בסוגים רבים של תחליבים כאלה, ביניהם אמולסיה שמן-מים שמשמשת לצורכי קירור מערכות ועוד. האמולסיות מוחלפות פעמים רבות במהלך העבודה, בגלל זיהום, לכלוך או ריח לא נעים, ולכן מהוות חומרים רעילים, שאם מטפלים בהם לא נכון – יכולים לזהם מאוד את הסביבה.

חומרים אלה, יחד עם חומרים אחרים שהם תוצרי לוואי בלתי נמנעים של מפעלים יצרניים רבים, צריכים להיות מפונים, באמצעות חברה המתמחה בביצוע הובלת חומרים מסוכנים, העובדת אך ורק מול אתרים מורשים. כך אתם, כבעלי המפעל, יכולים להיות בטוחים שהפסולת מפונה אל היעד המתאים, ולא למקומות אחרים, שבהם היא עלולה לגרום נזק רב לאדם ולסביבה.

 

מהן הדרישות להובלת חומרים מסוכנים?

 
 
 
במידה ואתם מעוניינים להוביל חומרים אשר מוגדרים כחומרים מסוכנים ע"י המשרד להגנת הסביבה, הרי שעליכם להבין, כי אתם צריכים לעמוד בדרישות אשר משרד התחבורה קבע להובלה שלהם.

מדעו בעצם ישנן בכלל דרישות והגדרות עבור הובלת חומרים מסוכנים? הסיבה לכך היא ברורה - אם חס וחלילה מתרחשת תאונה עם משאית שמובילה חומרים מסוכנים, הרי שההשלכות שלה עלולות להיות הרות אסון בקנה מידה לאומי. על כן, חשוב מאד להקפיד על הדרישות, ולעבוד רק עם גורם שעומד כמובן, בכל הדרישות הללו.

 

פירוט הדרישות והתנהלות הנהגים

 
  • טיפולים שוטפים - יש לבצע שורה של דרישות שוטפות ברכבים אשר מובילים את החומרים המסוכנים, ועל הנהגים לשמור על שגרה ייחודית. יש לנהל תמיד יומני נסיעה ברורים שבהם יהיה כתוב מה החומר המובל, מהו היעד שלו, מי קלט את החומר המסוכן, וכיו"ב. יש כמובן לשמור על שגרת טיפולים ברכבים עצמם באופן קבוע בכדי לשמור על הבטיחות שלהם. יש אף לרשום היכן הרכבים חונים בלילה. הכל כדי שבמקרה חירום - כל המידע היה ברשות כלל הגורמים הרלוונטיים.

  • שיתוף פעולה עם גורמים שונים - בזמן אירוע חירום, חובה שהנהג יהיה מתודרך היטב כדי שידע איך לפעול. במקרה של תאונה בעת הובלת חומרים מסוכנים, יש להנחות את הנהג שידע תמיד ליצור קשר גם עם גורמי המשטרה, וכן עם גורמים לטיפול במצבי חירום של דליפת חומרים מסוכנים. על הנהג לשתף פעולה עם כלל הגורמים ולסייע להם ככל יכולתו ולציית להוראותיהם.

  • איתור תקלות - בכדי לקבל רישיון עבור הובלת חומרים מסוכנים חובה שכלל הנהגים יכירו כיצד לזהות תקלות וחריגות ברכבים עצמם או במצב האחסון של החומרים המסוכנים עוד בטרם הנסיעה. הרעיון הוא שבזכות זיהוי זה, אפשר יהיה למנוע תאונות בהמשך בעזרת גילוי מוקדם.

 

עומדים בכל הדרישות שלכם

 
אחרי שהבנתם מהן הדרישות עבור הובלת חומרים מסוכנים עולה כמובן השאלה מי עומד בכל הדרישות הנ"ל? חברת אקו אויל היא בעלת היתר מהמשרד להגנת הסביבה וכן משרד התחבורה לטיפול כולל בחומרים מסוכנים - כולל ההובלה שלהם בין מפעלים או לאתרי פסולת מתאימים.

 

אקו-אויל לשירותכם

 
אקו-אויל מפעילה מתקן ייעודי לטיפול בחומרים מסוכנים מהתעשייה בכלל ובאמולסיות בפרט ואף נותנת שירות של פינוי חומרים מסוכנים. ברשות החברה היתר טיפול בשפכים, בשפכי אמולסיה ובסוגים נוספים של חומרים מסוכנים מטעם המשרד להגנת הסביבה, והיא מספקת שירותי הובלת חומרים מסוכנים למפעלים, לחברות וללקוחות רבים נוספים. העבודה מתבצעת באישור המשרד לאיכות הסביבה ועל פי כל התקנים המחמירים.