מחזור-מים

 

מצוקת המים מכריחה אותנו להיות יעילים יותר בכל הנוגע למי השופכין

 
 
כמות המים הזמינה לנו מעולם לא הייתה בלתי מוגבלת. עם זאת, ברור כי שגרת היום יום שלנו מחייבת אותנו להשתמש בהרבה מאוד מים על בסיס יום יומי. אנחנו משתמשים במים בשימוש ביתי נרחב כשאנחנו מתקלחים, כשאנחנו שוטפים את הבית, כשאנחנו מצחצחים את השיניים שלנו, כשאנחנו מורידים מים ובשימושים רבים אחרים. עם זאת, השימוש הביתי הוא רק משני לעומת השימושים הרבים האחרים שלהם אנו נדרשים כחברה מבחינת השימוש במים. מי השקיה, לדוגמה, תופסים נפח משמעותי בניצול המים ההמוני שאליו אנחנו נדרשים, וכמותם גם מים המשמשים לשטיפה ומערכות מים בשימוש מבנים ציבוריים שונים. לשם כך, אנחנו נדרשים לתת פתרון יעיל יותר מהשגרה הרגילה שלנו בכל הנוגע לניצול מים הן ברמה הביתית והפרטית שלנו והן ברמה הציבורית והמערכתית. זהו בדיוק אופיו של הפתרון שנקרא מחזור מים – שימוש בחדש במים בהם כבר השתמשנו, שהופכים לשפכים לכל דבר ועניין, ניקוי וסינון שלהם ושימוש מחודש שלהם עבור משימות שונות הן ברמה הביתית והפרטית והן ברמה החברתית והציבורית. נגע בקצרה בצורה שבה מערכות שכאלה עובדות ובאיכותו של הפתרון הזה לניצול יעיל יותר של המים שלנו.

 

מחזור מים כפתרון איכותי

 
  • בתור התחלה, חשוב להבין כי מים שבהם אנחנו משתמשים ברמה הביתית הם עדיין מים שאותם אנחנו יכולים לנצל ברמה הביתית לשימוש חוזר. לצורך העניין, מים ששימשו אותנו במקלחת, בכיור, בשטיפת הכלים שלנו או בכביסה, בהחלט יכולים לשמש אותנו בשימוש חוזר בהדחת האסלות שלנו, במשימות שטיפה שונות בבית שלנו וכן בהשקיה במידה וזו נחוצה לנו (במקרה של בתים פרטיים עם ממטרות או טפטפות). המים הללו, שמהווים כ-50-80% מהשפכים הביתיים, יכולים לעבור דרך מערכת איכותית של מחזור מים ולחזור למערכת המים הביתית שלנו בצורה יעילה יותר. כך נוכל להשתמש מחדש במים האלה לאחר שהם עברו טיהור מים וסינון מהשפכים הקודמים שלהם, ולנצל אותם לטובת השקיה, לטובת הדחת אסלות ולטובת שטיפה.

  • מתקני מחזור המים הם כמובן לא רק מכשירים שמשמשים אותנו ברמה הביתית, אלא גם במגוון שימושים יעילים וחסכוניים במיוחד בעולם התעשייה. כעת חשוב להבין פרט פשוט – גם בשימוש ביתי וגם בשימוש תעשייתי, התקנת מערכת מחזור המים תועיל לנו לא רק מבחינה סביבתית אלא גם מבחינה כלכלית, משום שבטווח הארוך אנחנו חוסכים הרבה מאוד כסף בחשבון המים, וזהו הבדל שבשימוש תעשייתי ניתן לחוש בו במהירות רבה מאוד. כך לדוגמה נוכל לנצל את המים שניגרים משימוש ראשוני כמו מערכות קירור גדולות או ייצור קיטור בחום, ולהשתמש בהם מחדש עבור משימות שטיפה ותחזוקה שוטפת של המבנה. מערכות מחזור שכאלה קיימות ברמה ציבורית במגוון מוסדות רחבי ידיים כמו מוסדות ממשלה ועירייה שונים, בתי ספר ואפילו קיימות מערכות מחזור פעילות ברמה עירונית, שעוסקות בעיקר במחזור של מים שחורים (דהיינו, מים מזוהמים במיוחד שיצאו מכיוון מדיחי כלים או אסלות)

 
 
 

מחזור מים תוך שירות איכותי של חברה מומחית בתחום

 
מחזור מים הוא פעולה בעלת חשיבות כפולה ורווח כפול עבור כל מי שנוקט בה. בתור התחלה, אנחנו חוסכים מים וזהו חיסכון משמעותי שרבים מאתנו ירגישו כבר לאחר חודש אחד של שימוש במכשיר מחזור כזה או אחר. אבל הרווח הזה הוא משני לעומת הרווח שאנחנו מקבלים בטווח הארוך מניצול נכון יותר של המים שלנו, וכפועל יוצא מכך גם שמירה על הסביבה שלנו. אצלנו באקו אויל מבינים את החשיבות הזו, ואנחנו נתאים מערכות מחזור איכותיות לכל לקוח בהתאם לדרישות ולהיקף השירות שנחוץ לו.
 
מחזור מים