מחזור שמן

 

למה שבכלל נרצה או נצטרך למחזר שמן?

 
 
למרות שרבים מאתנו עלולים שלא להבין זאת בתחילה, שמן על סוגיו השונים הוא אחד החומרים אותם חשוב למחזר במידה הרבה ביותר. הדבר רלוונטי בעיקר עבור גורמים בקנה מידה תעשייתי או ציבורי, שהשימוש בהם בשמן הוא רב מאוד. כך לדוגמה מסעדה שמשתמשת בכמויות עצומות של שמן בישול או סדנה שבה יש שימוש נרחב של שמני מכונות – צריכים למחזר את השמן הזה ולא לשטוף אותו לתוך ניקוז המים הראשי ללא מחשבה נוספת. הסיבה לכך היא פשוטה: שמן הוא לא מים, אנחנו לא יכולים להתייחס אליו בתור מים ואי אפשר לנקז אותו ביעילות דרך מערכות ניקוז המים הרגילות שלנו. למען האמת, הצטברות של שומנים, שהם למעשה השמן בהתגלמותו, היא אחד הגורמים העיקריים לסתימות צנרת שונות. בהתחשב בכל זאת, אנחנו צריכים למצוא פתרון יעיל שיאפשר לנו לבצע מחזור שמן אפקטיבי שיפריד את פסולת השמן שלנו מניקוז המים ומשאר הפסולת שלנו, ויעביר אותה לגורם חיצוני שיטפל בה כאוות נפשו – בין אם לשימוש חוזר בקנה מידה מסוים ובין אם בהטמנה ירוקה ולא מזהמת.

 

מיחזור שמן – איך זה עובד וכיצד עושים זאת נכון?

 
 
 
  • בתור התחלה, נבין בדיוק אילו עסקים רלוונטיים לתכנון קפדני ולהקמת מערכת יעילה של מחזור שמן. מדובר, כפי שהסברנו, בעסקים בהם קיימת חשיבות מהותית לשימוש בכמויות גדולות של שמן. הדוגמה הבולטת ביותר לכך היא עסקים שיש להם נגיעה רבה באוכל ובבישול שלו, כמו לדוגמה מסעדות, בתי מלון או מפעלים לייצור מזון על צורותיו השונות. עוד בתי עסק שהשימוש בהם בשמן הוא רב הם מפעלים, סדנאות רכב ובאופן כללי כל סדנת עבודה, שבה יש שימוש נרחב בשמן מכונות. כעת, לאחר שהבנו היכן עלינו לבצע מיחזור שמן, עלינו להבין גם כיצד לעשות זאת בצורה יעילה.

  • כשאנחנו רוצים למחזר שמן המפתח ברמה שלנו הוא למעשה להפריד אותו. הפרדת השמן משאר מערכת הניקוז והמים שלנו תבטיח לנו שני דברים. הדבר הראשון שהפרדה יעילה זו תבטיח הוא שהצנרת שלנו תהיה נקייה מסתימות הקשורות להצטברות שומנים, שנגרמות לעתים קרובות לאחר ניקוז לא אחראי של שמן במורד ניקוז המים. הדבר השני שהיא תבטיח הוא הטמנה יעילה של פסולת השמן לאחר שזו תופרד מהמים והניקוז הרגיל.

  • את הפרדת השמן משאר הניקוז נבצע דרך התקנת מתקן ייעודי במיוחד במערכת הניקוז של העסק שלנו, שנקרא באופן די ברור "מפריד שמנים" והתפקיד שלו הוא לזהות ביעילות ולהפריד בהצלחה את פסולת השמן משאר הפסולת הרטובה של העסק שלנו. לאחר שהשמן פוגש במפריד השמנים הוא מזרים הלאה אך ורק את השמן למכל אחר שנמצא בתוך מערכת הצנרת שלנו, ומשם השמנים הללו נשפכים לבורות ייעודיים או למכלי תובלה גדולים יותר.

  • השלב הבא של מחזור השמנים הוא הפינוי שלהם על ידי שירות מקצועי שהוסמך לכך, שמעביר אותם לתוך מקומות ייעודיים שהוקצו על ידי המשרד להגנת הסביבה, שם הם מוטמנים בבטחה ללא חשש שיפגעו במערכת מים כלשהי.

 

אקו אויל בע"מ מציעים לכם את השירות המקיף ביותר בכל הנוגע למחזור שמן יעיל

 
אנחנו באקו אויל מציעים את השירות המקיף ביותר בכל הנוגע למחזור שמנים, החל משלב אפיון אופי העסק והתאמת מפריד השמנים הנכון, כולל התקנה שלו במערכת הצנרת שלכם, ועד שלב פינוי פסולת השמן לתוך מתקן המחזור שלנו. אנחנו מפעילים מתקן ארצי למחזור פסולת שומנית, וכשאתם פונים אלינו אפשר להיות בטוחים שהפסולת שאתם מוציאים תהפוך ליעילה וחשובה בשימוש אחר.
 
 
 
 
 
 
*
 
 
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
* לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך