מחזור שמנים

 
 

מחזור שמן - יש דבר כזה

 
עבור מרבית האנשים, המילה "מחזור" מתקשרת בעיקר עם נייר, פלסטיק, פח או זכוכית. כי כולנו מכירים את הפחים הירוקים למחזור הנייר, המתקנים המיוחדים למחזור בקבוקי פלסטיק, פחי האשפה הייעודיים לפחיות ולבקבוקי זכוכית. מחזור שמנים הוא מושג שמרבית האנשים כלל לא מכירים.

הסיבה לכך היא פשוטה. בעוד שאת מרבית החומרים האחרים כל אחד מאיתנו יכול למחזר בביתו הפרטי, מיחזור שמן הוא תהליך שמתבצע בעיקר בתעשייה ובבתי עסק שעושים שימוש מסיבי בשמנים (שמני בישול, שמני מכונות ועוד). זאת ועוד, כשמדובר במחזור שמן, פחי אשפה ייעודיים למחזור פסולת, פשוט לא יועילו. כי בניגוד לפסולת נייר, פלסטיק או זכוכית, את פסולת השמנים אי-אפשר פשוט להשליך לפח. תהליך מחזור שמנים הוא תהליך שונה ומורכב יותר, ועליו תוכלו ללמוד במאמר הבא

 
מכל קליטת שמנים לאחר טיפול והפרדהמכל קליטת שמנים לאחר טיפול והפרדה
קליטת שפכי שומניים צמחייםקליטת שפכי שומניים צמחיים
תחילת תהליך טיפול בשפכים צמחייםתחילת תהליך טיפול בשפכים צמחיים
מתקן מחזור שמניםמתקן מחזור שמנים
 

מחזור שמנים - למען איכות הסביבה

 
רבים לא מודעים לעובדה ששמנים הם גורם מזהם נפוץ, בעיקר בגלל העובדה שהם מאופיינים במסיסות מים נמוכה. דהיינו, הם אינם מתמוססים במגע עם מים. משמעות עובדה זו היא, שכאשר אנו שופכים שמנים לכיור ואל מערכת הביוב, השמן לא מתמוסס עם המים ולמעשה מתמצק על דפנות צנרת הביוב ומפריע לתהליך טיהור המים במערכות הטיהור. כפועל יוצא, אלפי קוב של מים שהיו יכולים להיות מופנים לשימוש חוזר מדי יום, לא יכולים לעבור טיהור ו"הולכים לאיבוד". בדיוק בשל סיבה זו יש לבצע מחזור שמנים. יתרה מכך, מחזור שמנים אף ימנע נזקים למערכות הביוב ולמערכות טיהור מים, ויאפשר להן לבצע את מלאכתן טוב יותר.

 

מהו מחזור שמנים וכיצד הוא מתבצע.

 
 
 
מחזור שמנים הוא תהליך במסגרתו מפרידים את השמנים משאר הפסולת, כדי שלא יפגעו במים המועברים למערכות טיהור המים ולמערכות הביוב ובאיכות עבודתן של מערכות אלו. מחזור שמן מתבצע בסביבה התעשייתית – בקרב מפעלים המשתמשים בשמני מכונות וכדומה, ובעיקר בתעשיית המזון ועסקי המזון – מסעדות, בתי מלון, מפעלים לייצור מזון וכל עסק או מפעל שעושים שימוש בשמני בישול.

כמו כל מחזור פסולת, גם כשמדובר במחזור שמנים, יש להפריד את השמנים המשומשים ולאחסנם במכלים נפרדים. הפרדת השמנים מתבצעת באמצעות התקנת מתקן מיוחד בצנרת של המפעל / בית העסק. מתקן מיוחד זה נקרא "מפריד שמנים", והוא למעשה מזרים את השמנים המשומשים הנשפכים למכל אחר בצנרת. שמנים אלו מועברים אחר כך לבורות או למכלים ייעודיים. אחת לתקופה, הם נשאבים ונאספים על-ידי חברות מתמחות ומורשות, אשר מטמינות אותם במקומות ייעודיים שהוקצו לשם כך על ידי המשרד להגנת הסביבה, על-מנת שלא יפגעו במים.

 

מחזור שמנים עם אקו אויל

 
חברת אקו אויל מתמחה במחזור שמן ומפעילה מתקן ארצי למחזור פסולת שומנית. החברה מציעה ללקוחותיה שירות מקיף ומקצועי, הכולל התקנת מפרידי שמנים, איסוף, פינוי ושינוע השמנים מבית הלקוח וטיפול בשמנים המשומשים במתקן המחזור שלה.

חברת אקו-אויל פועלת באישור וברישיון המשרד להגנת הסביבה, ומחויבת לעבודה בהתאם לסטנדרטים המחמירים ביותר. אם גם אתם מעוניינים ליהנות מההצלחה ולתרום לאיכות הסביבה – צרו עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.