מי תהליך

 
 

מים משמשים פעמים רבות כחלק אינטגרלי מתהליך הייצור במפעלים

 
המים נתפשים על ידי רבים כחלק משמעותי מההזנה שלנו והתהליכים חקלאיים שונים, תוך התעלמות מהחלק האדיר של המים בתהליכי ייצור תעשייתיים. למעשה, חלק עצום מאספקת המים בישראל משמשת כמעט אך ורק לתהליכי ייצור במפעלים, והתצרוכת הביתית מהווה אחוז קטן באופן יחסי. המים משמשים במפעלים למטרות שונות, מניקיון של המכשירים השונים בהם נעשה שימוש, לתהליכים מורכבים בהרבה. בייצור חשמל למשל, המים משמשים לקירור הרכיבים השונים, ונוסף על כך הופכים לקיטור המניע את הטורבינות ומתעבה בחזרה לאחר הקירור שלו. מי תהליך הם חלק כה חיוני לתהליכי העבודה במפעלים, עד שחלק ניכר מהמפעלים מוכנים להשקיע סכומי כסף נכבדים על מנת למצוא פתרון לטיהור מים אשר יאפשר להם לחסוך בעלויות המים בהם הם עושים שימוש.
 

טיפול במי תהליך הינו חיוני להמשך העבודה במפעל, ולמניעה של זיהום סביבתי חמור ביותר

 
כאמור, בעלי מפעלים מוכנים פעמים רבות להשקיע סכומים נכבדים על מנת למזער את הבזבוז של המים בהם הם עושים שימוש. נפחי המים העצומים יוצרים פגיעה בסיבה גם כאשר הם משוחררים לביוב במפעל. טיפול במי תהליך הינו חיוני ממספר סיבות עיקריות, וחייב לכלול טיהור מים איכותי:

• החזרת מים לשימוש: מחזור מי תהליך יאפשר לבעלי המפעל לקצץ משמעותית בעלות המים שלו, ונוסף על כך ימנע ממנו את הצורך להזרים אותם לביוב להמשך זיהום הסביבה.

• מניעת נזקים עקיפים: חלק מהחומרים המצטברים במי תהליך עשויים להיות מסוכנים ביותר לצריכה אנושית. מי תהליך אשר לא עברו טיהור כראוי עשויים לשמש להשקיה של שדות, ולהפוך את החומרים המסוכנים בהם לבעלי השפעה בריאותית שלילית על אלפי בני אדם.

 
טיהור שפכים - מי תהליך
 

חברת אקו אויל בע"מ הינה חברה מובילה בטיפול בשפכי מפעלים ובטיהור מי תהליך

 
 
 

אקו-אויל מציעה מגוון רחב של טיפול בשפכים תעשייתיים ובמי תהליך מהתעשייה, בכפוף לאישורי מנהל ובתיאום מול נציגי החברה.
מי תהליך מהווים מרכיב עקרי בתעשייה הכוללים חומרים, שאריות שומניות, מתכות כבדות, שטיפות ועוד.
החברה מספקת שירותי טיפול בשפכים מסוגי פסולת תעשייתית שונים.