פינוי חומרים מסוכנים

 
 

טיפול מיוחד שיש לבצע

 
 
 
  • פינוי של חומר מסוכן - שימו לב כי אם בעסק או במפעל שלכם ישנם חומרים מסוכנים, הרי שלאחר גמר השימוש בהם, אינכם מורשים פשוט להוביל אותם דרך השפכים הרגילים. החומר מוגדר כמסוכן משום שהוא רעיל מאד. חשיפה ישירה אליו עלולה לגרום לפגיעה בחי, בצומח ובאדם, וכתוצאה מכך להביא להרס אקולוגי וביולוגי נרחב מאד. על כן, המשרד להגנת הסביבה קבע את התקנות הנדרשות לפינוי של החומרים המסוכנים השונים - ולאחר מכן, הטמנתם אך ורק באתרים מורשים, שבהם הם מטופלים בצורה מיוחדת.

  • מה קורה אם לא מטפלים? - אם החומר שנמצא אצלכם בשימוש נמצא בטבלת החומרים המסוכנים אך אינכם מטפלים בו בהתאם לחוק, הרי שאתם בעצם מבצעים עבירה פלילית לכל דבר ועניין. מעבר לקנס העצום שאתם עלולים לקבל, התקנות בישראל מאפשרות גם לגזור עליכם עונשים משמעותיים יותר כולל עונשי מאסר בפועל. כמובן שמעבר לאינטרס האקולוגי - יש לכם אינטרס ברור לשמור על החוג ולנהוג בהתאם לתקנות.

  • מי קבוע מה נכנס לטבלה? - הגורם המוסמך לטפל בטבלה הנ"ל הוא המשרד להגנת הסביבה כמובן. עם זאת, המשרד עורך תמיד עבודות תיאום ביחד עם גורמים נוספים – בין השאר בשיתוף עם משרד המדע, וכן מתעדכן דרך גורמים שונים בחו"ל - כולל גורמים להגנת הסביבה בארה"ב ובאיחוד האירופי.

 
 

מעוניינים בטיפול איכותי בחומרים?

 
אם יש לכם חומרים מסוכנים ואתם מעוניינים לטפל בהם בצורה הראויה, שכן הם מופיעים בטבלת החומרים, מומלץ בחום שתפנו לאקו אויל - חברה בפריסה ארצית, אשר מורשית ע"י המשרד להגנת הסביבה, גם להוביל ולטפל בכלל החומרים המסוכנים.

 

חומרים מסוכנים – אקו-אויל

 
החברה מתמחה בטיפול בחומרים מסוכנים ובשינוע שלהם, ועומדת לשירותכם בכל מקרה בו מתרחשת חשיפה לחומרים מסוג זה. בין אם אתם בטוחים שמדובר בחומר מסוכן ובין אם לא – צרו קשר עם נציגי החברה בטלפון ונשמח להגיע אליכם ולהרחיק מכם את הסכנה.
 
 
 
האם בעסק שלכם ישנם חומרים מסוכנים אשר דורשים טיפול מיוחד? האם אתם לא בטוחים האם החומרים שיש ברשותכם הם חומרים מסוכנים? אם כך, חשוב מאד כמובן, שתתעדכנו בטבלה של המשרד להגנת הסביבה, אשר מפרטת את כלל החומרים.

בטבלה ישנם כמאות חומרים שמוגדרים כחומרים מסוכנים, וניתן בין השאר לראות מה דרגת הסיכון הראשית שלהם, דרגת הסיכון המשנית, וכיו"ב. אולם, מרגע שגיליתם שהחומר שברשותכם הוא מסוכן - מה המשמעות של הדבר?