אקו אויל – מתקן ארצי לטיפול בשפכים תעשייתיים, פסולות שומניות, מי תהליך, אמולסיה וחומרים מסוכנים
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

 

 
 
 
 
 

מחזור מוצקים

 

מחזור מוצקים ברמה גבוהה ומכל סוג

כאשר אתם מפנים את השפכים שלכם למתקני הטיהור של אקו אויל, אתם יכולים להיות רגועים – במסגרת הטיפול הכולל שלנו בשפכים, אנו מבצעים גם תהליכים של מחזור מוצקים, על מנת שתהליך המחזור כולו יהיה מושלם וללא רבב.
 

מהו בעצם התהליך של מחזור מוצקים ולמה אנו מתכוונים כשאנו מדברים עליו? יש להפריד את התהליך הנ"ל בעצם, לשני תהליכים שונים. התהליך הראשון הוא המוכר יותר – זהו מחזור של חומרים מוצקים מכל סוג, כאשר הם אינם מתערבבים עם חומרים אחרים. כך למשל, מחזור של נייר הוא דוגמה למחזור שכזה – אנו זורקים את פסולת הנייר הביתית שלנו לפחי המחזור המיועדים לכך. גם מחזור פלסטיק דרך המכילים לאיסוף בקבוקים, מחזור של פסולת אלקטרונית, מחזור קרטון, וכיו"ב- כולם חלק מעולם המחזור של המוצקים.

אולם, קיים גם תהליך נוסף הקשור לכך, ובו המאמר שלנו יתמקד. זהו התהליך שבו ממחזרים את המוצקים, מתוך הפסולת שנאספת בשפכים השונים. כלומר – השפכים בבסיסים הם נוזלים מזוהמים שיש לטפל בהם ולטהר אותם. במסגרת פעולת הטיהור, נתקלים כמובן בחומרים מוצקים מגוונים מאד – ואז אפשר בתהליכי המיון וההפרדה, גם למחזר אותם ולעשות בהם שימוש חוזר.

מחזור מוצקים - אקו אוייל

ביצוע התהליך והדברים שחשוב לדעת

 
  • איך מגלים את המוקצים בשפכים? – מוצרים בשפכים הם לכאורה הדבר שהכי קל לגלות – אנו חושבים שהם תמיד בולטים מאד. בפועל, יש צורך במכשירים מיוחדים בכדי לסנן אותם. כדי שהתהליך של מחזור מוצקים יצליח, יש להפנות את השפכים אל עבר מתקני טיהור שמאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. במתקני הטיהור הללו, הסינון הוא אחד השלבים החשובים ביותר, והוא מתבצע באיכות גבוהה מאד. במהלך הסינון, השפכים הנוזליים ממשיכים הלאה לעבר הטיהור – בעוד כל המוצקים נאספים ביחד.

 

  • הפרדה – בשלב הבא, יש להפריד בין כל סוגי המוצקים אשר יאספו בתהליך הסינון. בשפכים אנו נוכל למצוא מוצקים מגוונים מאד – ישנם מוצקים ביולוגיים, בהם אפשר להשתמש למשל לדישון. אפשר למצוא גם מוצרים ממתכת, שיהיו יעלים לתעשיית המתכות. לעתים אפשר למצוא מוצקים שמתאימים למחזור ניירות ועצים, אך אלו לעתים קרובות נהרסים בשפכים. לא פעם מוצאים כמובן מוצקים שיכולים להתאים למחזור פלסטיק, וכמובן מוצקים שמתאימים לפסולת אלקטרונית.

 

  • השבחת החומר – בכדי שיהיה אפשר לבצע מחזור מוצקים יעיל במיוחד, צריך להעביר את החומרים הללו תהליכים של השבחה. כל חומר באשר הוא, ועל אחת כמה וכמה מוצקים, סובל מבעיה שנקראת עייפות החומר, עקב העובדה שכבר השתמשו בו והוא נזרק, הוא עלול להיות לא יעיל כלל. בתהליכי ההשבחה, בוחנים אילו מהמוצקים ניתנים בעצם לשיפור, על מנת שיהיה אפשר להשתמש בהם בשנית. כמובן שתהליכי ההשבחה הללו משתנים בהתאם לסוגי המוצקים השונים.

 

  • הטמנת מה שלא ניתן להשביח – בשלב הבא, אם יש מוקצים שמגלים שאי אפשר להשביח אותם, אזי מעבירים אותם להטמנה. שבל ההטמנה הוא חשוב מאד. אי אפשר להמשיך ולהעביר את המוצקים לעבר השפכים שבים, כי זה עלול לזהם אותו, והדבר מסוכן במיוחד. במקום זה, יש להעביר את המוקצים לאתרי ההטמנה המורשים בישראל על פי המשרד להגנת הסביבה. אלו אתרים שמפזורים ברחבי הארץ, לרוב רחוקים ממגורי אדם, ובהם מטמינים באישור את הפסולת המוצקה, שלא על מנת להחזיר אותה.

 

  • העברה לגורמים שמעוניינים בחומרים – את החומר שהצלחנו להשביח, אנו נעביר כעת לגורמים שיוכלו לעשות בו שימוש – יש למשל גורמים שישמחו לעשות שימוש במתכות ממוחזרות, יש גורמים שישמחו לקבל חומרי דישון ממוחזרים, יש גורמים שישמחו לקבל פלסטיק ממוחזר, וכיו"ב. כך בעצם, נסגר המעגל.

לפרטים נוספים התקשרו אלינו למספר 073-7583313

מספר זה הינו מספר וירטואלי שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בעמ ומפנה את המתקשר לבית העסק משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת מספר הטלפון של בית העסק מופיע באזור פרטים נוספים בתחתית העמוד לסגירת ההודעה לחץ שוב
דילוג לתוכן